Τετάρτη 27 Φεβρουαρίου 2019

Επικό ματς στην Τούμπα ! Πέρασε ο ΠΑΟΚ

Μετά από ένα απίστευτο ματς 120 λεπτών στην Τούμπα, ο Δικέφαλος επικράτησε με 4-2 του Πανιωνίου στην Τούμπα και ....
πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. Οι γηπεδούχοι έχασαν σωρεία ευκαιριών στην κανονική διάρκεια του ματς, έκαναν το 2-1 στο 82′, αλλά το γκολ του Καμαρά στα πρώτα λεπτά της παράτασης, τους έκοψε τα πόδια. Τελικά, αποδείχθηκαν εφτάψυχοι και με δυο γκολ στο 113′ και το 119′ έκαναν το 4-2 και πήραν τη πρόκριση!

Γκολ: Μπίσεσβαρ 31′ (σουτ), Σφιντέρσκι 82′ (κεφαλιά), Άκπομ 113′ (σουτ), Βιεϊρίνια 118′ (πέναλτι) / Ντουρμισάι 34′ (σουτ), Καμαρά 94′ (σουτ)
Δοκάρι: Μάτος 112′ (κεφαλιά)
Κίτρινες: Γιαννούλης 26′, Κρέσπο 28′, Λημνιός 39′, Ολιβέιρα 53′ / Παπαγεωργίου 22′, Ντουρμισάι 26′ , Κόρμπος 57′, Κότνικ 63′, Μανθάτης 64′, Ντομίνγκες 67′, Κότσιτς 71′, Μανιάτης 90+, Καμαρά 97′, Μπανανά 120′
Κόκκινη: Μανθάτης 118′ (2η κίτρινη)
ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Γιαννούλης, Ίνγκασον, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Σάκχοφ (Μάτος 74′), Ολιβέιρα, Πέλκας (Μπίσεσβαρ 14′), Λημνιός (Άκπομ 56′), Ενρίκε (Μίσιτς 97′), Σφιντέρσκι
Πανιώνιος: Κότνικ, Κότσιτς, Σταυρόπουλος, Ντομίνγκες, Παπαγεωργίου (Άρτσε 78′), Κόρμπος, Μανιάτης, Τσιλούλης (Καμαρά 90′), Μπουμάλ (Μπανανά 60′), Μανθάτης, Ντουρμισάι.