Παρασκευή 22 Φεβρουαρίου 2019

Ο Απόλλων έχανε 0-2, το έκανε 3-2 στο οποίο παίχθηκαν 400.000 στην ...Ιταλία

Διαβάστε γιατί όλη η Ευρώπη ασχολείται με το ματς ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ
Ο Απόλλων Λάρισας έχει τη φήμη της Ν.1 ομάδας στην Ευρώπη που επιτηρούν οι ανιχνευτές στημένων ματς.

στο 61' γίνεται το 3-2

δηλαδή, σε 16 λεπτά του 2ου ημιχρόνου μπαίνουν 3 γκολ και εκεί ...σταματά να σκοράρει η πολύ δυνατή ομάδα της Λάρισας!
Οι δυό ομάδες δεν δείχνουν ιδιαίτερο ζήλο να βάλουν ή ...να φάνε άλλο γκολ.

Συνοψίζουμε: ο τελευταίος της βαθμολογίας στη football league Αιγινιακός, έβαλε δύο γκολ στο 1ο ημίχρονο στον 2ο της βαθμολογίας Απόλλωνα Λάρισας και έφαγε 3 σε 16 λεπτά, αλλά μετά ...βράχος !

Παρέμβαση της Interpol

Το ματς κινεί τις υποψίες, ασχολείται η Interpol και ανακαλύπτει, ότι το ματς αυτό, το οποίο δεν απασχόλησε ούτε 100 παίκτες στοιχήματος στην Ελλάδα, ήταν πολύ δημοφιλές, στο ...Ρίμινι της Ιταλίας ! Εκεί, παίχθηκαν 400.000 ευρώ, στη συγκεκριμένο εξέλιξη, δηλαδή "ανατροπή 2/1 και τελικό σκορ 3-2", που έδινε απόδοση  Χ 27 !
Οι τύποι δηλαδή που έπαιξαν τις 400.000 κέρδισαν  10.800.000 ευρώ !

"Δεν πληρώνουμε τα κέρδη"

Μόνο που οι στοιχηματικές εταιρείες ΑΡΝΗΘΗΚΑΝ να πληρώσουν, καθώς θεωρούν το ματς στημένο! Και μάλιστα, ανέλαβε η Interpol η οποία εντόπισε από τις κάμερες ασφαλείας των προποτζήδικων, τους "τυχερούς", όπως γράφει το Ιταλικό site https://www.agimeg.it/

Ο όμορφος κόσμος του ελληνικού ποδοσφαίρου...Όχι πως δεν γίνονται κι αλλού....