Τετάρτη 5 Απριλίου 2017

ΒΕΡΟΙΑ: Νίκη παρά τα χίλια προβλήματα

Όσο νικά ελπίζει η Βέροια, κι ας μην κατέθεσε φάκελο για ....
την αδειοδότηση στην ΕΠΟ. Η «βασίλισσα του βορρά» επικράτησε στην έδρα της με 3-0 του ΠΑΣ Γιάννινα και πήρε παράταση ζωής, παραμένοντας πάντως ουραγός.
Η ιστορία του αγώνα γράφτηκε στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και σημείωσαν τα τέρματά τους.
Με τη συμπλήρωση 20 λεπτών ο Στόιτσεφ έβγαλε την μπαλιά στον Καπετάνο, οι Μαυροπάνος και Μιχαήλ δεν κατόρθωσαν να απομακρύνουν και ο Παντελής Καπετάνος νίκησε τον Πασχαλάκη με διπλή προσπάθεια.
Στο 36΄ η ομάδα της Ημαθίας διπλασίασε με ατομική προσπάθεια και ωραίο τελείωμα του Σαρπόνγκ από δεξιά, ενώ ήταν ο ίδιος που έχασε μια καλή ευκαιρία για ακόμη ένα γκολ στο 74΄, όταν ο Πασχαλάκης απέκρουσε το σουτ που επιχείρησε.
Ένα λεπτό αργότερα η εκτέλεση φάουλ του Κάλβο έστειλε την μπάλα στη συμβολή των δοκών του Πασχαλάκη, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Σουλέ. Στο τρίτο λεπτό του έξτρα χρόνου αποβλήθηκε ο Μπαλάφας, με δεύτερη κίτρινη κάρτα.